Овруцький ліцей імені Андрія Малишка Овруцької міської ради

СТОП БУЛІНГ

   

 

Нормативно – правова база щодо насильства відносно та за участі дітей, порядку дій щодо виявлення і припинення фактів жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення

1)  http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE34394Z.html -Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти від 28.12.2019 № 1646

2) З метою створення безпечного освітнього середовища в закладах освіти  наказом Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 № 1646,  зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2020 за № 11/34394,  затверджено Порядок реагування на випадки булінгу (цькування) та Порядок  застосування заходів виховного впливу.

3) 19 січня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до  деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18  грудня 2018 р. № 2657-VIII.

4) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2229-19#Text – Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

5)https://www.kmu.gov.ua/npas/pitannya-derzhavnoyi-socialnoyi-prog-a145-Постанова Кабінету Міністрів України від 24.02.2021 р.  № 145 «Питання Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року»

6) Лист Міністерства освіти і науки України від 14.08.2020 No1/9-436 «Про

створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)» 

  

 З 13  по 17 вересня в ОЗО «Овруцька гімназія ім. Малишка» проходив тиждень протидії булінгу, протягом якого здобувачі освіти стали учасниками  ряду просвітницько – профілактичних заходів, спрямованих на інформування учасників освітнього процесу про шкільний булінг та запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування). Здобувачі освіти опрацювали інформацію про види булінгу, міри покарання, навчилися  відрізняти булінг від звичайного конфлікту. Практичним психологом Барановською О. П. та соціальним педагогом було оформлено інформаційний стенд «Протидія булінгу», роздано буклети на дану тематику. Класними керівниками ОЗО були проведені і виховні години на тему «Зупинимо булінг разом».

     

 

Заходи щодо профілактики булінгу

 

План заходів щодо запобігання та протидії булінгу (цькування) на період до 2022 року

Алгоритм дій батьків щодо протидії булінгу

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування)

Процедура подання  та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

Порядок реагування на доведені випадку булінгу (цькування)

Методичні рекомендації з питань булінгу

50 соціальних навичок,яким потрібно навчити дитину

Методичні рекомендації щодо запобіганя протидії насильству

Хто і як відповідатиме за булінг

Порядок дій щодо запобігання булінгу

Як поборити булінг

Булінг:глосарій