Овруцький ліцей імені Андрія Малишка Овруцької міської ради

Робота з дітьми

    Результати опитування старшокласників щодо стану екологічного навчання та виховання

Булінг (bullying від анг. bully – хуліган, забіяка, грубіян, насильник) – це форма психічного насильства у вигляді тиску, дискримінації, цькування, бойкоту, дезінформації, псування особистих речей, фізичної розправи.

Тривалий процес свідомого жорстокого ставлення з боку дитини або групи до іншої дитини, або інших дітей, які не здатні себе захистити в цій ситуації.

Чому це відбується?

  • Заздрість
  • Помста
  • Відчуття неприязні до жертви
  • Прагнення домінувати
  • Боротьба за лідерство
  • Зіткнення різних субкультур, цінностей, поглядів
  • Агресивність
  • Відсутність змістовного дозвілля
  • Отримання задоволення, розваги, самоствердження

Фізичний шкільний боулінг – умисні поштовхи, удари, стусани, побої, нанесення інших тілесних ушкоджень, різного виду знущання, образливі жести або дії, пошкодження особистих речей та інші дії з майном, фізичні приниження.

Психологічний шкільний боулінг – насильство, пов’зане з дією на психіку, що завдає дитині психологічного травмування шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно викликається емоційна невпевненість жертви. (Вербальний боулінг, вимагання, кібербулінг)

Пам’ятка про свою відповідальність перед законом

До 14 років за вчинену фізичну або матеріальну шкоду відповідають твої батьки. Якщо ти завдав шкоди спільно з однолітками – її відшкодування покладається на ваших батьків у відповідних частках.

З 14 років ти відповідаєш за завдану шкоду самостійно в повному обсязі! Також після досягнення 14 років ти несеш кримінальну відповідальність за тяжкі злочини.

Якщо тобі 16 років, тебе можуть притягнути до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Пам’ятка «Як уникнути боулінгу»

  1. Упевнись, що ти не є кривдником / кривдницею стосовно інших.
  2. Заступайся за тих, кого ображають.
  3. Якщо ти став / стала жертвою боулінгу – розкажи про це дорослим (батькам, вчителю, психологу тощо).
  4. Якщо ти побачив / побачила, що над кимось  знущаються, - клич на допомогу, привертай увагу дорослих.
  5. Стався до інших так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе.
  6. Є питання – звертайся до психолога або до людини, якій довіряєш, телефонуй на Національну дитячу «гарячу лінію»: 0 800 500 225 або 772

 

Всесвітній День боротьби зі СНІДом

2 грудня в ОЗО «Овруцька гімназія ім. Малишка»  соціальним педагогом та практичним психологом   була проведена тематична лінійка в  рамках відзначення Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, головною метою якого  було привернути увагу учнівського та педагогічного колективу до вирішення проблеми епідемії, дискримінації ВІЛ-інфікованих, толерантного ставлення до них.
       В ході лінійки була донесена інформація  про ВІЛ та СНІД, про те, як саме вірус потрапляє в організм людини, про шляхи передачі ВІЛ/СНІДу, а також про умови, за яких інфекція не передається.  Протягом всієї лінійки  наголошувалось  на необхідності кожної людини  усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної недуги, бо СНІД  може увійти практично в кожен дім, кожну сім'ю. А на завершення прозвучав відеокліп «Вибір є», який ще раз підтвердив, що  тільки від нас самих, від нашого розуміння ризику, нашої поведінки залежить наше здоров'я.

     У школі також були розміщені  плакати та інформаційні стенди відповідної тематики.

   

   

 


 

 


 

За здоровий спосіб життя

  Протягом листопада місяця серед учнів НВК проводилась пропаганда здорового способу життя . З учнями  3-4 –х класів проведено години соціального педагога на  тему «Здоров’я стежку сам я прокладу» , з учнями 5-8-х класів   година спілкування «Здорова дитина», а також  конкурс малюнків та плакатів на дану тематику.

   

   

   

 

1 грудня до Всесвітнього дня боротьби проти СНіДу  було проведено профілактичну роботу серед учнів 9-11 класів. Відбулася конференція «СНіД – чума ХХІ століття» з  учнями 9-11 класів за  участі лікарів міської   поліклініки, інфекціоніста Макаревич В. М. та нарколога Пригари С.А. На захід також було запрошено юриста служби сім’ї та молоді Пилипенка В.В. та вчителя біології Закусило А.А.,  які ознайоми дітей  з історією виникнення хвороби, хляхами її розповсюдження та наслідками.  Серед учнів 8-10 – х класів проведено конкурс плакатів до дня боротьби зі СНіДом.

   

   

   

В рамках правовиховного місячника було проведено акцію «Стоп насильство»