Проведення Всесвітнього дня туризму
Природа завжди вабила людей своєю неповторною красою та спокоєм. Подорожі на природу – це чудовий спосіб відпочинку від ритмічного буденного життя. Перебуваючи серед лісу чи в горах, людина відновлює свою енергію. Це дозволяє покращити емоційний стан і спланувати свої дії по досягненню поставлених цілей. Але для вдалого відпочинку, потрібна ретельна підготовка. Одне із основних завдань – це знати як поставити і зібрати намет.
Тому, сьогодні, з нагоди Всесвітнього дня туризму, 27 вересня в Овруцькому ліцеї ім. Малишка було проведено туристичний майстер-клас «Постав намет». Такі заходи формують у школярів почуття безпеки, вміння співпрацювати, поліпшують психоемоційний стан.
Активну участь у зборі намету взяли лідери учнівського самоврядування (міністерство спорту) під чітким керівництвом учителя фізкультури Балана І.М. Учні 5-7-х не тільки навчилися складати намет, а й на декілька хвилин відчули себе туристами.
Туризм дарує людям радість, здоров’я, бажання жити і творити. А подорожі наповнюють серце враженнями та позитивними емоціями. Тож бажаємо нових захоплюючих маршрутів, безмежних можливостей під мирним небом!
Шановні вчителі, школярі, а також батьки наших учнів. Щиро вітаємо вас зі святом- з Днем знань!З новим навчальним роком, який Україна вже третє поспіль зустрічає у воєнний час.
Ми, дружна, творча, сильна ліцейна родина розпочинає новий 2024-2025 навчальний рік з тривогою, і в той же час з надією на перемогу та краще майбутнє.
В добру путь!!! Зі святом!!!!
Під час проведення урочистої лінійки до Дня знань проходила благодійна акція «Донатимо на ЗСУ». Спільними зусиллями було зібрано 10075 грн. Наближаємо перемогу разом! Підтримуємо українську армію. Слава Україні!
8 березня – Міжнародний день боротьби за права жінок
У цей день ми хочемо висловити вдячність кожній, хто невтомно бореться, допомагає, надихає, чекає з надію та вірою, уособлюючи одне велике жіноче українське серце.
Випускники приготували літературно – музичну композицію «Я –Українка. І в цьому моя суперсила» та подарували працівникам весняні композиції. Тож бажаємо жіночому колективу нашого ліцею завжди бути здоровими, щасливими, оточеними увагою і турботою. Нехай у Ваших домівках панує добробут, на серці - спокій , а навкруги - безпека!
У рамках святкування 210-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка, з метою вшанування пам’яті, виховання любові та пошани до творчої спадщини поета, до рідної України, сприяння формуванню патріотизму, розвитку творчих здібностей учнів у нашому закладі проведено низку тематичних заходів:
- Інсценізація «Дитинство Тараса» (6-В клас)
- Виразне читання напам’ять (учениці 7-Б та 11-Б класів)
- Тематична книжкова виставка у бібліотеці
- Оформлення інформаційного простору "Шевченко - художник"
- Інсценізація «Герой Шевченка прямує Україною» (драматичнй гурток «Лицедії»)
- інтелектуальний квест «Шевченко - позивний Кобзар» (8-10
класи та вчителі – предметники )
- Оформлення стінгазети "210 років з дня народження Тараса Шевченка"
- Проєкт «Єднаймо душі словом Кобзаря» (4-А клас)
- Вікторина «Що я знаю про Шевченка?» (3-А клас)
Єднаймо Україну
Шевченковим словом!
21 лютого - Міжнародний день рідної мови. Події останнього року стали поштовхом для переосмислення ролі рідної мови в житті кожного українця. Вона стала оберегом, символом єдності, знаком незламності й сили духу для кожного з нас.
З метою виховання в учнів нашого закладу до українського слова, бажання досконало володіти нею було проведено різноманітні виховні заходи:
- Мовний онлайн- квест «Слідами слів»
- мовні батли «Знай українську!»
- Інтелектуальні змагання « Я подолаю тебе, враже, рідним словом»
Любімо, вивчаймо й бережімо Українську Мову!!!
20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем. День Героїв Небесної Сотні – це вшанування відважних воїнів, які своїми щирими прагненнями до кращого майбутнього, силою духу, незламним патріотизмом і ціною власного життя змінили хід історії нашої держави.
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ, ВОНИ ЖИВІ ДОТИ, ДОКИ МИ ЇХ ПАМЯТАЄМО. СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ І СЛАВА ГЕРОЯМ НЕБЕСНІЙ СОТНІ
14 лютого - Дня Святого Валентина стало вже традиційним в нашому закладі. Цього дня у нас проводилися заходи з цікавими конкурсами, квестами та святковою поштою. Плануючи цей день, завжди прагнемо згуртувати весь шкільний колектив - від найменших учнів початкової ланки до одинадцятикласників та вчителів.
ВІЙСЬКОВО - СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ ДО ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
7 грудня 2023 року в нашому навчальному закладі було проведено військово – спортивні змагання «Ми роду козацького діти» до Дня Збройних сил України. У змаганнях, які підготував учитель предмета "Захист України" Купрейчук В.М, брали участь збірні команди 10 -х та 11-х класів. Учасники команд продемонстрували свої знання, уміння зі стройової, вогневої, тактичної і фізичної підготовки, а також сильний характер, ерудицію та вишкіл. Присутні на заході хвилиною мовчання вшанували пам'ять за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України
Найцікавішими були такі конкурси:
- Одягнутися на швидкість
- Фізична підготовка
- Знаки розрізнення
- Перенесення пораненого та накладання пов’язки на голову
- Слідознавство
- Силова смуга перешкод.
На військово-спортивне свято було запрошено начальника відділення рекрутингу та комплектування
І-го відділу Коростенського РТЦК та СП, капітана Устінову Ольгу Анатоліївну, яка виступила з вітальним словом.
Директор Залізко Ірина Олексіївна підвела підсумки та привітала переможців – збірну команду 11-их класів грамотою та солодким подарунком.
5 грудня 2023 року у нашому закладі відбулося свято «Посвята в козачата» для учнів 4-х класів. Цей захід відбувся, щоб зацікавити учнів історією свого народу, розширити їх уявлення про Запорізьку Січ, козацтво звичаї та традиції. Урочисту церемонію посвяти в козачата проводив рій "Соколи" (старша вікова група). Директор Залізко Ірина Олексіївна виступила з вітальним словом та вручила посвідчення козачат.
В ході свята учні показала свої знання про життя козаків, їх побут, традиції, правила, улюблені заняття. Вони присягнули на вірність Україні і своєму ліцею, вступаючи до лав козацтва, перед обличчям своїх друзів, перед рідною землею та пам’яттю звитяг козаків, діти урочисто промовляли: «Присягаюсь».Учні запам’ятають цей день як особливий для них. Адже вони змогли відчути причетність до великої історії нашого народу, до потужності і міці славного українського козацтва. Такі заходи, безсумнівно, виховують у дітей почуття гідності, честі та любові до Батьківщини.
14 листопада 2023 року в нашому закладі відбулося урочисте дійство під назвою "Посвята в ліцеїсти"
Яскравий виступ і незабутні враження подарували нам учні 5-тих класів. Всі присутні в залі мали змогу не тільки насолоджуватися й пишатися виступами дітей, а ще й відчувати неприховану гордість. Кожен учень зумів продемонструвати свої таланти та здібності в різних стилях і жанрах. Учні 5-тих класів виглядали вишукано, стильно й оригінально. Чарували присутніх вокалом, вражали неперевершеною хореографією, декламування, відчували себе на сцені справжніми артистами. Ми переконані, що наші п’ятикласники гідні звання «Ліцеїст».
Вітаємо їх з цим почесним званням! Бажаємо нових перемог, здійснення мрій і високих рейтингів у навчанні!
День вчителя - одне із найяскравіших осінніх свят! І пройшов цей святковий День в нашому закладі, як завжди, яскраво, весело та креативно!!! Зранку учні
11-х класів влаштували для вчителів справжнє свято – зустрічали на подвір’ї школи вітали і дарували святкові сюрпризи. Особливе захоплення викликало у колег привітання від ростового героя «Зайки» (учениця 10-Б класу) Учні разом з педагог-організатором заздалегідь готувалися до свята: прикрашали учительську, оформлювали фотозону та готували привітання для вчителів.
Теплими щирими словами, вокальними номерами учні привітали всіх педагогів школи. Свято принесло гарний настрій та задоволення всій дружній шкільній родині!!!
У Міжнародний день волонтерів, на базі ЦДЮТ відбулася зустріч міського голови Івана Коруда з найменшим волонтерським загоном – дітьми Овруцької громади. Учнів – волонтерів нагородили подяками та пригостили солодощами.
До Дня захисників і захисниць України вчителі та учні долучилися до фоточеленджу «Завдяки Вам» та приготували відеопривітання до Дня захисників та захисниць України.
Щороку в нашому закладі традиційно відзначається День учителя. Для педагогів нашого закладу учні підготували онлайн-привітання «Супер герої освітнього фронту»
СВЯТО ВЕСЕЛКОВОЇ КРАЇНИ
21 січня 2022 року в нашому закладі відбулося свято прийому п΄ятикласників в члени дитячого об΄єднання Веселкова країна. Учні разом з класними керівниками та педагогом-організатором підготували цікаві сценки, танцювальні та музичні номери. На святі учні 5-х класів проголосили урочисту обіцянку жителя Веселкової країни, після цього восьмиклассники вручили символи дитячого об΄єднання. На кінець свята всі разом заспівали традиційну веселкову пісню.
11 січня — Міжнародний день “Дякую”
Щороку 11 січня у світі святкують чудове свято-Міжнародний день “Дякую”
Щира подяка завжди викликає позитивні емоції та теплі відчуття. Саме тому сьогодні учні нашого закладу дякували своїм друзям та близьким за їхню любов, чуйність, підтримку та увагу!
Не бійтесь, люди, “дякую” казати,
За хліб святий, за друзів і родину!
Цим словом можна душу обійняти,
І повернути до життя людину.
НОВИЙ РІК 2022
Кожна дитина і доросла людина з нетерпінням чекають свята Нового року. Ялинка, подарунки, здійснення мрії, святковий настрій – із такими словами у більшості людей асоціюється Новорічне свято. Мабуть, кожен хотів би, щоб цей Новий рік пройшов незабутньо, чарівно, неповторно… Саме так він пройшов і в нашому закладі. Всі учні з нетерпінням чекали цього дня, коли до них завітає чарівна Новорічна казка з Дідом Морозом та Снігурочкою.
У передноворічні дні діти в очікуванні яскравих святкових вражень, не зважаючи на відсутність масових новорічних заходів. Звісно, педагоги зі своїми дітлахами творчо вітатимуть один одного, попри карантин. Бо ніщо так не підвищує настрій, як щирий обмін емоціями!
Тому заходи малих форм у цьому році стали найпоширенішими. Кожен клас підготував для себе окреме свято у класній кімнаті. Новорічні театралізовані казки, святкові історії біля каміну, конкурсні та розважальні програми, веселі квести та багато іншого різноманіття очікує наших дітей. Найбільше позитивних емоцій викликали непередбачувані конкурси з подарунками-сюрпризами переможцям.
Цього дня діти отримали багато незабутніх вражень та позитивних емоцій. Сподіваємось, що цей святковий настрій у дітей залишиться надовго!
ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ
Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти.
Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначається День Святого Миколая.
Напередодні цього дня діти загадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до Святого Миколая.
17 грудня 2022 року напередодні свята в нашому закладі відбулася акція до Дня Миколая Чудотворця, яку підготували педагог- організатор Нелеп О.Ю та учні 11-х класів.
Святий Миколай та ангели привітали всіх зі святом. Ну, і звичайно ж , не обійшлося без солодких подарунків від Миколая.
Він побажав усім гарного настрою, учням веселих свят та незабутніх зимових канікул.
9 грудня 2021 року в нашому навчальному закладі було проведено військово – спортивні змагання «Ми роду козацького діти» до дня Збройних сил України. У змаганнях, які підготував учитель предмета "Захист Вітчизни" Коронський А.Л, брали участь збірні команди 10 -х та 11-х класів, Учасники команд продемонстрували свої знання, уміння зі стройової, вогневої, тактичної і фізичної підготовки, а також сильний характер, ерудицію та вишкіл. Присутні на заході хвилиною мовчання вшанували пам'ять воїнів, які загинули на Сході України.
Як ведеться здавна, служба в армії розпочинається зі складання військової Присяги на вірність українському народу. Текст військової присяги зачитав випускник нашого закладу. Найцікавішими були такі конкурси:
- Збирання ПМ та стрільба по цілях, що з'являються зненацька.
- Спорядження магазина патронами на час.
- Слідознавство
- Силова смуга перешкод.
- Одягання спорядження воїна АТО на час.
Директор Залізко І.О. оголосила результати змагань та привітала переможців – збірної команди 10 – х класів.
Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них. Напередодні наш заклад долучився до Всеукраїнської акції «Запали свічку ». Педагог-організатор Нелеп О.Ю. оформила інформаційну дошку «Ми пам'ятаємо!», також провела виховну годину в 5-х класах до Дня пам'яті жертв Голодомору «Україна пам'ятає!».
Учні 3-4 класів створили карту «Україна пам'ятає, світ визнає!» Класні керівники провели години спілкування, виховні години, бесіди, круглі столи «Моторошні дні в історії українського народу», «Жнива скорботи». Також в бібліотеці діти мали змогу переглянути книжкову виставку «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!»
А 27 листопада учні та вчителі рівно о 16-й годині приєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».
"Посвята в ліцеїсти"
Життя, справді, часто дарує нам яскраві та непередбачувані моменти. Таким емоційним та незабутнім моментом у нелегкому шкільному житті учнів 5-х класів стала незвичайна подія.
9 листопада відбулася «Посвята в ліцеїсти», яку вони зберігатимуть в пам’яті як символ дружби та взаємодопомоги. Учні пройшли деякі випробування, і довели, що вони гідні цього звання. Кожний клас показав згуртованість, дружні відносини та щире вболівання за свою команду, також учнівські колективи показали свої здібності й таланти: танцювали, співали, декламували вірші, розказувати гуморески, завершився захід виконанням гімну ліцею. Кульмінацією свята стала клятва ліцеїстів: добре вчитися, брати активну участь у громадському житті, берегти і примножувати славу рідного ліцею, із честю нести високе звання ліцеїста. Усі класи, без винятку, надзвичайно активні, творчі, енергійні, незрівнянні, неординарні та багатогранні. Учні драматичного гуртка охоче долучилися до привітання учнів 5-х класів та підготували мініатюри про шкільне життя.
Зі словами привітання та найкращими побажаннями виступила директор ліцею Залізко Ірина Олексіївна, та вручила учням «Посвідчення ліцеїста» На святі панувала приємна атмосфера родинного тепла, добра та затишку.
Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…» - писав Панас Мирний. І це справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона може втішити серце, загоїти душевні рани, недарма її називають солов’їною.
9 листопада в нашому закладі були проведені заходи до Дня української писемності «Плекаймо мову!»
Педагог-організатор разом з вчителем української мови оформили інформаційну дошку «День рідної мови». Учителі української мови Горна О.В., та Лєнко Н.В разом з учнями 11-х класів приєднались до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. Протягом дня проходили цікаво вікторини в 5-10 класах «Словограй», «Люби і шануй рідну мову», Мовні перегони». Гуненко Н.А. вчитель української мови провела виховну бесіду « Мова - головний скарб народу». Також, чні 8-10 класів взяли участь в онлайн олімпіаді на сайті Всеосвіта «Люби і шануй рідну мову" та були нагороджені сертифікатами.
Ті, хто взяли участь у заходах, присвячених Дню української писемності та мови, зрозуміли, що знання рідної мови та вміння нею користуватися – це шлях до всебічного розвитку людини. Пам’ятаймо слова відомого грецького філософа Сократа: «Заговори, щоб я тебе побачив!».
12 жовтня у нашому закладі був проведений квест «Козацькими стежками» приурочений Дню захисника України, у якому взяли участь рій «Козачата» (молодша група)
Квест складався зі станцій: «Козацька фотосесія», «Справжні козачата», «Засоби захисту органів дихання », «Розбирання і складання пістолета» та «Туристично-спортивна смуга перешкод» «Підручні засоби для транспортування» «Стрільба». На кожній станції учні отримували завдання та мали скласти ключове словосполучення. Діти активно відповідали на питання вікторини, хлопці продемонстрували свою силу та спритність під час змагань. Учні мали можливість проявити свою акторську майстерність та згадати все, що пов’язано з великою історичною епохою козацтва. У квесті взяв участь рій Соколи «Джура» (старша вікова група)
13 жовтня у нашому закладі відбулося свято «Посвята в козачата» для учнів 4-х класів. Цей захід відбувся, щоб зацікавити учнів історією свого народу, розширити їх уявлення про Запорізьку Січ, козацтво та його звичаї, традиції.
В ході свята школярі показала свої знання про життя козаків, їх побут, традиції, правила, улюблені заняття. Проте найурочистіший момент заходу — посвята в козачата. Під час якої прозвучали слова клятви з уст учнів. Вони присягнули на вірність Україні і своїй школі, вступаючи до лав козацтва, перед обличчям своїх друзів, перед рідною землею та пам’яттю звитяг козаків, діти урочисто промовляли: «Клянусь».Учні запам’ятають цей день як особливий для них. Адже вони змогли відчути причетність до великої історії нашого народу, до потужності і міці славного українського козацтва. Такі заходи, безсумнівно, виховують у дітей почуття гідності, честі та любові до Батьківщини.
День вчителя - одне із найяскравіших осінніх свят! І пройшов цей святковий День у нашому закладі як завжди, яскраво, весело та креативно!!!
Зранку учні 11-х класів влаштували для вчителів справжнє свято – зустрічали вчителів у вестибюлі школи, вітали і дарували святкові сюрпризи. По дорозі до вчительської всі мали змогу ознайомитися із святковою стіннівкою, яку підготували учні та педагог-організатор, а у самій вчительській, випускники створили імпровізовану кав'ярню «Солодкий блюз». По закінченню уроків всіх вчителів на шкільному подвір'ї чекав сюрприз – концертна програма з нагоди свята «Global Teacher Prize Gymnasium 2021» Багато пісень, танців, сценок про шкільне життя змушували глядачів у залі посміхатися і гучно аплодувати.
Зі святом вас, дорогі вчителі!
80 років трагедії Бабиного Яру
На виконання листа Міністерства освіти і науки України
29 вересня у нашому закладі для учнів 5-11 класів відбувся загальнонаціональний урок пам’яті, пов’язаний з 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру.
Педагог – організатор оформила інформаційну дошку «80 років трагедії Бабиного Яру», класні керівники провели уроки пам'яті «Забуттю не підлягає». У 7-В класі під час уроку відбулася віртуальна екскурсія “Бабин Яр: пам’ять на тлі історії”
Добрий день тобі, ювілярко, державо моя незалежна
Моя неозора незалежна
Моя неозора, родюча, квітуча, безмежна
Засяй синьо – жовтим стягом, плекай патріотів.
Такими рядками розпочалось традиційне свято Першого дзвоника в ОЗО «Овруцькій гімназії ім. Малишка».В цей урочистий день лунали привітання в адресу схвильованих першокласників, сповнених прагнень і надій одинадцятикласників, шановних вчителів, батьків та всієї великої дружньої родини.
Директор гімназії Залізко І.О привітала всіх з чудовим святом, побажала всім учням, батькам, вчителям міцного здоров'я, наполегливості та успіху.
На урочисту лінійку до учнів, вчителів та батьків завітав міський голова Коруд
Іван Ярославович побажав учням безмежної жаги до знань, міцного здоров'я, а також провести навчальний рік цікаво та плідно та вручив грамоти і нагороди.
Голова батьківської громади Хомич О.В. поблагословила дітей на щастя на здоров'я та на новий навчальний рік.
Розпочався новий навчальний рік першим уроком, присвяченим 30-річчю З Дня Незалежності України.
Тож рушаймо у країну цікавих наук і невичерпних знань.
Свято Останнього дзвоника -2021 в початковій школі.
11 червня в нашому закладі відбулося привітання учнів початкової школи зі святом Останнього дзвоника, де діти разом з класним керівником яскраво та цікаво відсвяткували останній навчальний день у форматі прощальної виховної години «Останній дзвоник». Діти із задоволенням співали пісні, танцювали, написали свої мрії на власноруч виготовлених дзвіночках та давали відповіді на запитання вікторини.
До кожного класного колективу завітала директор Залізко Ірина Олексіївна, яка вручила грамоти, подяки та привіталав всіх із закінченням навчального року. Все пройшло цікаво, весело, креативно. Учні отримали безліч неймовірних вражень, емоцій, позитиву.
Бажаємо всім школярам нових звершень, мрій та веселого і змістовного літнього відпочинку.
Заходи до Дня пам’яті та примирення.
ПАМ’ЯТЬ
І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.
В. Симоненко
День Пам’яті і примирення, День перемоги для всіх – особливі дні. Подвиг, здійсненний нашими дідами і прадідами, настільки великий, що його масштабність із часом стає лише яскравішою і помітнішою. Ці дні викликають відчуття безмежної гордості за наш народ та водночас уособлюють героїзм і вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійснених мрій і задумів.
Напередодні Дня перемоги в нашому закладі традиційно проходить низка патріотичних заходів. На початку травня у класних колективах відбулися виховні години на тему « У нас єдина мета – Україна свята, нездолана ніким і ніколи! ». В бібліотеці розміщена виставка « День пам'яті і примирення» , також педагог – організатор оформила інформаційну дошку «Їх подвиги в пам'яті вічні».Вчителі трудового навчання провели майстер – клас «Червоний мак, як символ пам'яті жертв війни». Для учнів 1- 4 класів були проведені уроки пам’яті «Мужність і відвага крізь покоління», на яких висвітлили події Другої світової війни та бойовий шлях, що пройшов український народ за роки війни.
Учні нашого закладу вшанували пам'ять загиблих воїнів та поклали квіти до меморіальних дощок.
26 квітня − 35-ті роковини Чорнобильської катастрофи
Хай стане мир міцнішим у стократ,
Хай над землею чисте небо буде.
Чорнобиль – попередження, набат,
Його уроків людство не забуде!
Чорнобиль…Минуло 35 років. Тепер це слово знає весь світ. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять, це наш нестерпний біль. Серед природних і техногенних катастроф, які сталися упродовж історії людства.
26 квітня у нашому навчальному закладі було проведено у дистанційній формі заходи до Дня пам`яті трагедії на Чорнобильській АЕС. Цього дня, класні керівники провели виховні години, на яких учні ще раз перегорнули гіркі сторінки історії нашої країни «Чорнобиль – наш біль». Учні 9-Б класу разом з класним керівником Грищенко Г.А., вшанували пам'ять всіх, хто віддав своє життя, рятуючи український народ від радіаційної небезпеки та поклали до пам'ятника квіти. Класний керівник 10-А класу Корженко І.М., організувала он-лайн зустріч на платформі Zoom з учасником ліквідації наслідків аварії Левківським Миколою, жителем с. Кирдани. Також, педагог – організатор Нелеп О.Ю., організувала для учнів ОЗО дистанційну віртуальну подоріж «Стежками Чорнобиля». Свої бачення про події на ЧАЕС діти виразили у малюнках «Чорнобиль очима дітей»
Класні керівники 1-4 класів створили інформаційне - досьє, а також провели виховні години «Чорна трагедія на кольоровій землі». Діти переглянули відео «Казка про Чорнобиль», поширили свої знання про Чорнобильську трагедію, про потенційну небезпеку радіації для усього живого. Для дітей 3-х та 4-х класів було організовано екскурсію до пам'ятника «Дзвони Чорнобиля»
21грудня 2020 року класний керівник 6-В класу Мікулінська В.Б. в рамках проекту "Овруч від А до Я" провела виховний захід "Вони завжди живі".
18 грудня 2020 року класний керівник 6-В класу Мікулінська В.Б. в рамках проекту "Овруч від А до Я" провела виховний захід "Згадаємо їх поіменно".
Посвята в гімназисти
Гімназія завжди була в історії культури України символом чистоти, гідності, освіченості. Гімназист – це високе звання.
26 листопада в нашому закладі відбулася «Посвята в гімназисти»
учнів 5- х класів. Учнівські колективи показали свої здібності й таланти: танцювали, співали, декламували вірші, розказувати гуморески. Кульмінацією свята стала клятва п’ятикласників: добре вчитися, брати активну участь у громадському житті, берегти і примножувати славу рідної гімназії, із честю нести високе звання гімназиста.Зі словами привітання та найкращими побажаннями виступила директор гімназії Залізко Ірина Олексіївна, та вручила учням «Посвідчення гімназиста». Сподіваємось, що гімназисти будуть старанно вчитися і прославляти наш навчальний заклад своїми здобутками і перемогами у навчанні та на ниві дитячої і юнацької творчості.
День української мови та писемності
Мова – надбання предків, наше багатство. Про це ми повинні пам’ятати кожного дня.
9 листопада в нашому закладі відзначили День української писемності та мови. Вчителі української мови провели культурно-освітній ранок «Світлиця слова у безмежі часу».
Педагог-організатор Нелеп О.Ю. оформила святково інформаційний стенд та провела у 5-В класі цікаві змагання «Знавці української мови».
Учасники команд гідно змагались у різноманітних конкурсах на знання української мови («Анаграма», «Мовознавчі терміни», «Десять фактів про українську мову», «Говори українською», були активними, чемними, красномовними, зарекомендували себе як культурна молодь, яка усвідомлює велике значення мови в житті народу. Всі учасники змагання отримали нагороди за активну участь.
Пам’ятаймо слова відомого грецького філософа Сократа: «Заговори, щоб я тебе побачив!».
ПОСВЯТА В КОЗАЧАТА
13 жовтня у нашому закладі відбулося свято «Посвята в козачата». Це дійсно велике свято для молодших школярів, адже тепер вони стали юними захисниками нашої країни та її майбутньою гордістю. Цей захід відбувся, щоб зацікавити учнів історією свого народу, розширити їх уявлення про Запорізьку Січ, козацтво та його звичаї, традиції.
В ході свята школярі показала свої знання про життя козаків, їх побут, традиції, правила, улюблені заняття. Проте найурочистіший момент заходу — посвята в козачата. Під час якої прозвучали слова клятви з уст учнів. Вони присягнули на вірність Україні і своїй школі, вступаючи до лав козацтва, перед обличчям своїх друзів, перед рідною землею та пам’яттю звитяг козаків, діти урочисто промовляли: «Клянусь». Діти пообіцяли гарно навчатися і поважати історію та традиції українського народу, розвиватися розумово, фізично, морально, щоб відповідати новому статусу козачат.
Учні запам’ятають цей день як особливий для них. Адже вони змогли відчути причетність до великої історії нашого народу, до потужності і міці славного українського козацтва. Такі заходи, безсумнівно, виховують у дітей почуття гідності, честі та любові до Батьківщини.
Олімпійський тиждень
Щоб навчити цінувати власне здоров’я, виховувати в школярів потребу в постійній руховій активності, зміцненні здоров’я, залучати до активних занять фізичною культурою та спортом.
07 по 11 вересня у нашому закладі було проведено «Олімпійський тиждень», присвячений Дню фізичної культури та спорту.
Учні впродовж тижня змагалися у спритності та витривалості, отримали можливість більше дізнатися про історію Олімпійського руху, його ідеї та принципи.
В рамках Олімпійського тижня вчителями фізичної культури були проведені Олімпійські уроки на тему «Юні олімпійці», «Олімпійці серед нас, «Спорт для усіх». До проведення олімпійського тижня долучилися класні керівники та педагог-організатор. У класних колективах 1-11-их класів були проведені виховні години: «Спорт нас єднає». Олімпійський тиждень був насичений, цікавий та змістовний, а учні мали гарний настрій та масу позитивних емоцій.
Ми ще раз побачили, що в нашому закладі ростуть сильні, спритні й сміливі діти. Тож бажаємо всім спортсменам тільки перемог – як на спортивних майданчиках, так і за їхніми межами.
ПЕРШИЙ УРОК
Найсвітліша дорога в світі —
Це дорога до знань, до школи.
Пам’ятайте це, любі діти,
Не забудьте цього ніколи.
Цьогоріч День знань пройшов без традиційних лінійок та гучних святкувань. Через пандемію коронавірусу свято першого дзвоника в школах замінили на альтернативні формати, які дозволяють уникнути скупчення дітей.
Тому, наш навчальний заклад святкував День знань у форматі ранкової зустрічі 1-х та 11-х класів.
Перший дзвоник - це завжди хвилююча подія, особливо для наймолодших учнів — першокласників. Цього року для першокласників, які переступили поріг нашого закладу, розпочнеться цікаве шкільне життя, перший навчальний рік, перший дзвоник, перший урок, перша вчителька, перша оцінка на шляху до Країни Знань.
Для одинадцятикласників цей навчальний рік буде останнім і вирішальним, він прокладе межу між дитинством і дорослим життям.
Розпочався навчальний рік першими уроками з такою тематикою:
1-4 класи:
- «Ми разом і ми щасливі»
- « Подорожі з Цікавиком»
- «Добре тому жити, хто вміє дружити»
5-9 класи:
- «Розкажемо Європі про себе»
- «Україна починається з тебе»
10-11 класи:
- «Добро спішить,творити люди»
- «Правовий статус людини і громадянина в Україні»
На перший урок до школярів завітала директор закладу Залізко І.О., яка привітала всіх з початком нового навчального року та вручила відмінникам похвальні листи і грамоти призерам олімпіад та конкурсів.
Свято 8 Березня
Березень – перший місяць весни, це весна світла. Це не тільки відблиск крижинок і приліт перших птахів. Березень – це початок тепла, краси, кохання. І тому не випадково перше свято весни – День жінок. У школі 8 березня вважається особливим святом, адже більшість вчителів — жінки.
6 березня 2020 року у нашому закладі відбувся святковий концерт присвячений Міжнародному жіночому дню. Учні гімназії подарували для жіночої частини педагогічного колективу незабутній святковий концерт, зачарувавши присутніх пісенним виконанням, сучасними танцями, жартами, інсценівками та віршами. Яскраві учнівські виступи стали чудовим подарунком гарного настрою до свята. Цікаво, тепло, весело і піднесено пройшло свято. Дуже приємно, що в актовій залі були присутні і батьки, які спостерігали за своїми талановитими дітьми, не приховуючи хвилювання та радості за їхні творчі успіхи.
Гарно прикрашений зал створював святкову атмосферу.
Хлопці, учні 10-Б класу, не оминули увагою нікого в цей день. Вони привітали дівчаток, вчителів та подарували солодкий подарунок.
Також , на святі були присутні вчителі-пенсіонери. Від колективу гімназії всіх привітали та подарували гарні квіти.
Тож, милі жінки - нехай у ваших оселях завжди панують мир і злагода, добро і достаток, надія і щира любов! Міцного вам здоров’я, щастя, добробуту, щедрої долі, чудового весняного настрою та Божої благодаті на довгі роки.
ДЕНЬ ЗНАНЬ
Розквітають посмішки навколо,
Радісно луна веселий сміх.
Це-моя найкраща школа
Зустрічає школярів своїх.
Такими рядками розпочалось традиційне свято Першого дзвоника в ОЗО «Овруцькій гімназії ім.Малишка».В цей урочистий день лунали привітання в адресу схвильованих першокласників,сповнених прагнень і надій одинадцятикласників,шановних вчителів,батьків та всієї великої дружньої родини.
Директор гімназії Залізко І.О привітала всіх з чудовим святом Днем знань,побажала всім учням,батькам,вчителям міцного здоров'я, наполегливості та успіху.
На урочисту лінійку до учнів,вчителів та батьків завітав міський голова Коруд І.Я .
Іван Ярославович побажав учням безмежної жаги до знань,міцного здоров'я,а також провести навчальний рік цікаво та плідно.
Зі словами для привітань до усіх присутніх звернувся перший заступник директора ДП «Овруцький лісгосп» Захарчук В.А.
Розпочався новий навчальний рік першим уроком,тематика якого відповідала принципам національно-патріотичного виховання. Бондаренко А.А відвідала перші уроки на такі теми:
5-А клас «Моя Україно!Ти мати єдина на всі покоління й віки»
6-А клас «Толерантність та взаємоповага як запорука мирного співіснування"
6-Б клас «Усі ми різні,усі ми рівні»
11-Б клас «Я одинадцятикласник та творець своєї долі»
22.11.19 в ОЗО«Овруцької гімназії ім. Малишка» відбулося свято прийому п'ятикласників в члени дитячого об’єднання Веселкова країна.
Учні разом з класними керівниками та педагогом-організатором підготували цікаві сценки,танцювальні та музичні номери . На святі учні 5-их класів проголосили урочисту обіцянку жителя Веселкової країни, після цього восьмикласники пов’язали юним школярам веселкові галстуки. Також голови ради загонів 6-их та 7-их класів здали рапорти. На кінець свята всі разом заспівали веселкову пісню.
До 8 Березня у нашій школі відбулося справжнє дійство, свято «Жінка. Мати. Берегиня». Цей день по вінця був заповнений весняним сонячним теплом та ніжними барвами квітів. Саме тому учні подарували працівникам гімназії, вчителям-пенсіонерам, усім жінкам чудовий концерт. Своїми запальними танцями, піснями, сценками вони вітали мам, бабусів, сестричок, учителів. Вітати почали з самого ранку, черговий клас, 8-Б виготовили для працівниць гімназії сувенірні квіти та на фоні фотозони, яку зробили діти з ДО «Веселкова країна», привітали та від усієї душі бажали любові, добра, успіхів.
Ну ось і закінчилися зимові канікули. Повернутися до шкільного ритму після веселих свят і канікул - непросто. Саме тому 14 січня 2019 року на школярів чекав сюрприз. Як тільки діти та вчителі переступили поріг школи, на них чекали святкові віншування зі Старим Новим роком від Морозенка та дівчат-щедрувальниць. Це все дійство організували учні 8-А класу на з класним керівником Корженко І.М.
Також діти, що займаються в гуртках («Вокальний гурток», «Театральний гурток» та літературна студія «Живе слово») презентували театралізовану виставу «Різдвяний вертеп». Це все дійство супроводжувалося колядками, щедрівками, цікавими сценками. На чолі зі своїми керівниками (Сергійчук Н.Й., Степанчук Г.О., Шубан М.М.)вони змогли зробити закінчення зимових свят та повернення до школи після канікул дійсно яскравим і радісним.
У переддень Нового року, 28 грудня 2018 року, для учнів 1-11 класів в стінах закладу пройшло Новорічне свято. Саме з цього часу ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання. А щоб ці бажання справдилися, учням нашої гімназії потрібно було підготувати казкову атмосферу - прикрасити новорічну ялинку сніжинками, гірляндами та іграшками, які вино виготовлили власноруч.
В цей день у всіхучнів, вчителів та батьків був предсвятковий настрій, відчуття казки та чогось чарівного. Святкування Нового року в ОЗО «Овруцька гімназія ім. Малишка» проходили у 4 зміни: 1-2 класи, 3-4 класи, 5-7 класи та 8-11 класи. Для учнів 1-7 класів виступили діти-актори зі спектаклем «Новорічне телешоу». Разом з педагогом-організатором підготували ігрову та розважальну програму з новорічними сюжетами, конкурсами, піснями та танцями руханками. Але учні нашої гімназії не хотіли лишитись осторонь і підготували свої новорічні виступи: пісні, танці, інсценізації. По закінченню свята Дід Мороз та Снігуронька подарували солодкі подарунки та привітали усіх присутніх з прийдешніми святами.
29.11.18 у святково вбраному залі ОЗО «Овруцької гімназії ім. Малишка» відбулося свято прийому п'ятикласників в члени дитячого об’єднання Веселкова країна. На якому учні 5-их класів проголосили урочисту обіцянку жителя Веселкової країни, після цього восьмикласники пов’язали юним школярам веселкові галстуки. Також, голови ради загонів 6-их та 7-их класів здали рапорти. На кінець свята всі разом заспівали веселкову пісню.
8 листопада 2018 року в актовій залі ОЗО "Овруцька гімназія ім. Малишка" відбувся урочистий захід під назвою "Посвята в гімназисти". У цей день 53 учні п'ятих класів склали обіцянку гімназиста, пообіцявши бути завжди чесним, справедливим; постійно вчитися; поважати один одного.
Учнівські колективи показали свої здібності й таланти: танцювали, співали, декламували вірші, розказувати гуморески, демонстрували відео про шкільне життя, завершилося виконанням гімназійного гімну та традиційною церемонією куштування каші. Віднині п'ятикласники - справжні гімназисти, в їхніх руках - майбутнє нашого навчального закладу та цілої країни.
12.10.2018 року в спортзалі ОЗО «Овруцька гімназія ім. Малишка» до Дня захисника України відбулося спортивне свято «Козацькі розваги». Змагання проходили між збірними командами 8-х та 9-х класів. Хлопці та дівчата співали патріотичних пісень, «варили» куліш, перевірили свою швидкість та вправність у ряді цікавих та пізнавальних конкурсів. За підсумками суддів – перемогла дужба!
05.10.18 року в ОЗО «Овруцька гімназія ім. Малишка» з нагоди Дня працівників освіти було проведено цікаві і неповторні заходи,на яких учні та вчителі продемонстрували свої компетентності, творчість та креативність:
- випускники вітали вчителів смачним тортом;
- черговий клас вітав всіх учителів перед початком занять;
- Міністерство інформації оформив фотовітрину «Мій учитель»;
- на завершення святкування було проведено святковий літературно-музичний захід «Серця віддаємо вчителю».
Андрій Малишко – поет, пісняр, людина
Стопיятиріччю Андрія Малишка присвячується
14.11.17. У НВК «Овруцька гімназія ім. Малишка – ЗОШ І ступеня» відбувся захід присвячений стопיятиріччю Андрія Самійловича Малишка, відомого українського поета – пісняра.
Захід було проведено літературною студією «Живе слово». Керівник студії – Степанчук Галина Олексіївна, учитель української мови та літератури.
Під час заходу панувала лірична атмосфера, створена поетичною спадщиною видатного земляка, адже у тридцятих роках минулого століття Андрій Малишко працював учителем, завучем та директором школи селянської та робітничої молоді.
На заході звучали пісні поета та вірші, які презентували літстудійці. Учасниками заходу було покладено квіти до меморіальної дошки А.Малишка, яка знаходиться на центральній стіні навчального закладу.
Члени літературної студії «Живе слово» часто бувають на екскурсії до будинку, де проживав Малишко. У такі дні діти бувають особливо схильовані, радісні, просвітлені.
Вони побачили будинок у, якому жив поет, тут він творив свої перші вірші. У цьому будинку ніхто не живе, але до цих пір стоїть стара яблуня, яку колись посадив поет:
Стоїть собі пусткою хата,
Навколо ж вирує життя.
Вона колись щира й багата
Поету дала майбуття.
Під час заходу звучали поезії не тільки А. Малишка, а й молодих літстудійців, які тільки почали відвідувати заняття в літературній студії:
Моя школа, мій рідний дім.
Я тут навчаюсь, зростаю в нім.
Ти назву маєш великої людини,
Яка писала твори, як перлини (Барановська О., учениця 5 – В класу).
З великим захопленням юні поети представляли свої поетичні зразки, присвячені А. Малишку:
Малишко присвятив життя усім нам,
Він батько народу, повчання синам,
Від віршів його в світі краще буде,
Бо знають його і цінують люди.
Бо пісня його красива й дзвінка,
Летить до людей, неначе ріка.
І зрозуміють усі,що настала мить:
Мова Малишка у нас тут бринить, - написала літстудійка Косткевич Катерина, учениця 7 – А класу.
У більшості поезій Малишка – роздуми про людську долю, оспівування найсвітлішого почуття - кохання. У піснях живе краса природи, краса людини. Його поезію не можна «прочитати», «вивчити», не можна осягнути одним тільки розумом, її треба відчути, прочитати душею, глибоко зріднитися зі світом поетових дум:
Україно моя, далі, грозами свіжо пропахлі,
Польова моя мрійнице, крапля у сонці з весла.
Я віддам свою кров, свою силу і ніжність до краплі,
Щоб з пожару ти встала, тополею в небо росла.
Надворі дозріла осінь. Цього року вона була дуже багатою на яблука, і як тут не згадати слова поета:
Я люблю, як буває осінню
Пахне яблуками у хаті.
Он лежать вони повні просині,
Повні сонця, немов на святі.
Напевне, цей захід надовго запам’ятається учням навчального закладу, адже до поетичного таланту А. Малишка не можна бути байдужим, бо його поетичне слово залишається актуальним і в наш час, час національного відродження та переосмислення своєї життєвої позиції, бо в кожної людини є такі цінності, які даються в житті один раз – це Батьківщина, і як тут не згадати Малишкове поетичне зізнання:
Україно моя, мені в світі нічого не треба,
Тільки б голос твій чути і ніжність твою берегти.
Відкриття меморіальної дошки загиблому воїну АТО, випускнику нашої школи
Сарнавському Євгенію Вікторовичу
Євгеній Сарнавський загинув, захищаючи свою землю. Але світла пам’ять про Героя — нашого випускника — назавжди залишиться з нами.
— І цей пам’ятний знак біля шкільних дверей красномовніше будь-яких уроків розповідатиме учням, якою ціною ми здобували право вільно жити у своїй країні. Героїзм майора Сарнавського вчитиме майбутні покоління школярів таким звичним, але часом надскладним людським якостям як гідність, повага, любов і вірність.
Всі учні в стінах школи залишають по собі пам’ять, а Сарнавський Євгеній стане прикладом мужності, справжнього патріотизму, героїзму для багатьох майбутніх поколінь, і меморіальна дошка, встановлена при вході буде тому підтвердженням. Відкриття меморіальної дошки відбулося 13 жовтня 2017 року на шкільному подвір'ї, де навчався Євгеній, зібралися громадою, щоби вшунувати його світлу пам'ять, висловити вдячність матері Валентині Анатоліївні за сина-героя та співчуття дружині Альоні, відчути гордість і відповідальність бути гідними пам'яті земляка-патріота, та увіковічнити її в граніті.
У скорботному заході взяли участь голова райдержадміністрації Юрій Дивинський, заступник голови районної ради Ірина Михайлевська, міський голова Іван Коруд, представники відділу освіти, загону територіальної оборони, районної спілки воїнів-афганців, бойові побратими героя.
За особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час виконання військового обов'язку, та з нагоди Дня Збройних сил України Євгеній Сарнавський нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України самовіддане виконання військового обов'язку - уже посмертно орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня.
Відкриття меморіальної дошки загиблому воїну АТО, випускнику нашої школи
Сірику Юрію Володимировичу
4 травня 2017 року на подвір’ї НВК «Овруцька гімназія ім. Малишка – ЗОШ І ступеня» відбувся урочистий мітинг з нагоди відкритя меморіальної дошки випускнику школи Сірику Юрію Володимировичу, загиблому в АТО.
Війни! Скільки їх було в історії людства, і завжди - це страждання, сльози, втрата найдорожчого в житті, біль. Таким болем для багатьох громадян України є війна на сході України.
Не думав ти про почесті і славу.
Ішов сміливо, впевнено до бою,
й забути це не маємо ми права,
і наша пам'ять назавжди з тобою.
Тебе не забудуть прийдешні.
Твій подвиг всі запам’ятають.
Бо справді ти герой наш У країни.
Герої ніколи не вмирають.
У мітингу взяли участь заступник голови РДА Пальоний В.М., голова райради Китиця В.М., міський голова Коруд І.Я., заступник начальника відділу освіти Рожок І.А., депутат обласної ради Ковердун С.А., ветерани ІІ світової війни, воїни-афганці, учасники АТО, волонтери, класний керівник Юрківська Т.П., близькі та рідні Юрія. Дошку освячував його преосвященство Віссаріон – митрополит Овруцький і Коростенський.
Допоки ми живі, житиме пам'ять про наших героїв. Юрій Сірик з меморіальної дошки щодня зустрічатиме і проводжатиме поглядом учнів, нагадуватиме кожному з нас, що він віддав життя, щоб ми жили в мирній квітучій Україні.
Тобі я дякую, герою, за майбутнє,
За твою честь, відвагу та знання,
Бо через тебе Україна знову стане вільна
Тобі я дякую, герою, за життя!