ОЗО "Овруцька гімназія ім. Малишка"

Виховні заходи

Андрій Малишко – поет, пісняр, людина

Стопיятиріччю Андрія Малишка присвячується

14.11.17. У НВК «Овруцька гімназія  ім. Малишка – ЗОШ І ступеня»  відбувся захід присвячений стопיятиріччю Андрія Самійловича Малишка, відомого українського поета – пісняра.

         Захід  було проведено літературною студією «Живе слово». Керівник студії – Степанчук Галина Олексіївна, учитель української мови та літератури.

         Під час заходу панувала  лірична атмосфера, створена поетичною спадщиною видатного земляка, адже у тридцятих роках минулого століття Андрій Малишко працював учителем, завучем та директором школи селянської та робітничої молоді.

         На заході звучали пісні поета та вірші, які презентували літстудійці. Учасниками заходу було покладено квіти до меморіальної дошки А.Малишка, яка знаходиться на центральній стіні навчального закладу.

         Члени літературної студії «Живе слово» часто бувають на екскурсії до будинку, де проживав Малишко. У такі дні діти бувають особливо схильовані, радісні, просвітлені.

Вони побачили будинок у, якому жив поет, тут він творив свої перші вірші. У цьому будинку ніхто не живе, але до цих пір стоїть стара яблуня, яку колись посадив поет:

Стоїть собі пусткою хата,

Навколо ж вирує життя.

Вона колись щира й багата

Поету дала майбуття.

         Під час заходу звучали поезії не тільки А. Малишка, а й молодих літстудійців, які тільки почали відвідувати заняття в літературній студії:

Моя школа, мій рідний дім.

Я тут навчаюсь, зростаю в нім.

Ти назву маєш великої людини,

Яка писала твори, як перлини (Барановська О., учениця 5 – В класу).

         З великим захопленням юні поети представляли свої поетичні зразки, присвячені А. Малишку:

Малишко присвятив життя усім нам,

Він батько народу, повчання синам,

Від віршів його в світі краще буде,

Бо знають його і цінують люди.

 

Бо пісня його  красива й дзвінка,

Летить до людей, неначе ріка.

І зрозуміють усі,що настала мить:

Мова Малишка у нас тут бринить, -  написала літстудійка  Косткевич Катерина, учениця 7 – А класу.

        У більшості поезій Малишка – роздуми про людську долю, оспівування найсвітлішого почуття - кохання. У піснях живе краса природи, краса людини. Його поезію не можна «прочитати», «вивчити», не можна осягнути одним тільки розумом, її треба відчути, прочитати душею, глибоко зріднитися зі світом поетових дум:

Україно моя, далі, грозами свіжо пропахлі,
Польова моя мрійнице, крапля у сонці з весла.
Я віддам свою кров, свою силу і ніжність до краплі,
Щоб з пожару ти встала, тополею в небо росла.

Надворі дозріла осінь. Цього року вона була дуже багатою на яблука, і як тут не згадати слова поета:

                              Я люблю, як буває осінню

                            Пахне яблуками у хаті.

                            Он лежать вони повні просині,

                            Повні сонця, немов на святі.

         Напевне, цей захід надовго запам’ятається учням навчального закладу, адже до поетичного таланту А. Малишка не можна бути байдужим, бо його поетичне слово залишається актуальним і в наш час, час національного відродження та переосмислення своєї життєвої позиції, бо  в кожної людини є такі цінності, які даються в житті один раз – це Батьківщина, і як тут не згадати Малишкове поетичне зізнання:

Україно моя, мені в світі нічого не треба,
Тільки б голос твій чути і ніжність твою берегти.

          

 

 

 

 

Відкриття меморіальної дошки загиблому воїну АТО, випускнику нашої школи

Сарнавському Євгенію Вікторовичу

Євгеній Сарнавський  загинув, захищаючи свою землю. Але світла пам’ять про Героя — нашого випускника — назавжди залишиться з нами.

— І цей пам’ятний знак біля шкільних дверей красномовніше будь-яких уроків розповідатиме учням, якою ціною ми здобували право вільно жити у своїй країні. Героїзм майора Сарнавського вчитиме майбутні покоління школярів таким звичним, але часом надскладним людським якостям як гідність, повага, любов і вірність.

Всі учні в стінах школи залишають по собі пам’ять, а Сарнавський Євгеній стане прикладом мужності, справжнього патріотизму, героїзму для багатьох майбутніх поколінь, і меморіальна дошка, встановлена при вході  буде тому підтвердженням. Відкриття меморіальної дошки відбулося 13 жовтня 2017 року на шкільному подвір'ї, де навчався Євгеній, зібралися громадою, щоби вшунувати його світлу пам'ять, висловити вдячність матері Валентині Анатоліївні за сина-героя та співчуття дружині Альоні, відчути гордість і відповідальність бути гідними пам'яті земляка-патріота, та увіковічнити її в граніті.

У скорботному заході взяли участь голова райдержадміністрації Юрій Дивинський, заступник голови районної ради Ірина Михайлевська, міський голова Іван Коруд, представники відділу освіти, загону територіальної оборони, районної спілки воїнів-афганців, бойові побратими героя.

За особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час виконання військового обов'язку, та з нагоди Дня Збройних сил України Євгеній Сарнавський нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України самовіддане виконання військового обов'язку - уже посмертно орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня.

 

 

 

 

 

 

Відкриття меморіальної дошки загиблому воїну АТО, випускнику нашої школи

Сірику Юрію Володимировичу

4 травня 2017 року на подвір’ї  НВК «Овруцька гімназія ім. Малишка – ЗОШ І ступеня» відбувся урочистий  мітинг з нагоди  відкритя меморіальної дошки випускнику школи Сірику Юрію Володимировичу, загиблому в АТО.

Війни! Скільки їх було в історії людства, і завжди - це страждання, сльози, втрата найдорожчого в житті, біль. Таким болем для багатьох громадян України є війна на сході України.

Не думав ти про почесті і славу.

Ішов сміливо, впевнено до бою,

й забути це не маємо ми права,

і наша пам'ять назавжди з тобою.

Тебе не забудуть прийдешні.

Твій подвиг всі запам’ятають.

Бо справді ти герой наш У країни.

Герої ніколи не вмирають.

У мітингу взяли участь заступник голови РДА Пальоний В.М., голова райради Китиця В.М., міський голова Коруд І.Я., заступник начальника відділу освіти Рожок І.А., депутат обласної ради Ковердун С.А., ветерани ІІ світової війни, воїни-афганці, учасники АТО, волонтери, класний керівник Юрківська Т.П., близькі та рідні Юрія. Дошку освячував його преосвященство Віссаріон – митрополит Овруцький і Коростенський.

Допоки ми живі, житиме пам'ять про наших героїв. Юрій Сірик з меморіальної дошки щодня зустрічатиме і проводжатиме поглядом учнів, нагадуватиме кожному з нас, що він віддав життя, щоб ми жили в мирній квітучій Україні.

Тобі я дякую, герою, за майбутнє,

За твою честь, відвагу та знання,

Бо через тебе Україна знову стане вільна

Тобі я дякую, герою, за життя!