Опорний заклад освіти "Овруцька гімназія імені Андрія Малишка" Овруцької міської ради Житомирської області

Школа допитливих Чомусиків

«Школа допитливих Чомусиків» – перша сходинка  до успішної адаптації дитини у школі.

В ОЗО «Овруцька гімназія ім. Малишка»

з 12 жовтня 2019 року розпочала  роботу

«Школа допитливих Чомусиків».

В березні 2020 року - другий етап підготовчих занять.

Щосуботи  проводились підготовчі заняття з майбутніми першокласниками.

Програма спрямована не тільки на обов’язкове засвоєння дітьми певного обсягу знань, умінь, навичок, але й на розвивальний та виховний аспекти. Окре­мий акцент зроблено на іграх — провідному виді діяль­ності для всього дошкільного дитинства, незмінному засобі розви­тку дітей.

Вчителі, які у 2020-2021 н.р. будуть навчати першокласників, Антонкова Марія Петрівна, Жолудь Наталія Іванівна та Лазарчук Наталя Петрівна проводили  з дошкільнятами різноманітні вправи на розвиток уваги, пам’яті, спостережливості, дидактичні ігри, інсценізації,  вправи з арт-техніки, вправи на  виділення звуків з мовленнєвого потоку, вправи на розвиток дрібної моторики кисті рук.

Паралельно працював лекторій для батьків майбутніх першокласників. Заступник директора з навчально-виховної роботи Коркушко Ірина Миколаївна  ознайомила батьків з  питаннями  організації освітнього процесу для дітей шестирічного віку.  Повідомила про те,  що в ОЗО «Овруцька гімназія ім.Малишка» створенні комфортні умови для навчання та виховання учнів,  зокрема затишні класні кімнати, облаштовані ігрова кімната та кімната для денного відпочинку в групі продовженого дня, ігрові куточки в кабінетах. Ознайомила присутніх батьків з перспективами освітнього закладу, який вирізняється інноваційним підходом до освітнього процесу. Розповіла про  зміни, які відбуваються  на етапі реформування національної освіти.

Практичний психолог Шадура Ірина Євгенівна надала практичні рекомендації батькам майбутніх першокласників, як підготувати дитину до школи. Під час консультацій та тренінгів, які провела  психолог, батьки отримали необхідні поради з питань вікової психології та педагогіки, з питань успішної адаптації першокласників до навчання в школі.