ОЗО "Овруцька гімназія ім. Малишка"

Школа майбутнього першокласника

Школа майбутнього першокласника

Вчителі, які будуть навчати першокласників в 2018-2019 н.р.

План-графік роботи  «Школи майбутнього першокласника»

         

        З 20 квітня 2018 року в ОЗО «Овруцька гімназія ім. Малишка» розпочала роботу «Школа майбутнього першокласника». Діти вперше сіли за шкільні парти, познайомилися з новими друзями, щоб разом крокувати «Країною знань» цілих 12 років. Малят радо зустріли їх перші вчителі - Сарнавська О.В., Кобилинська О.П., Онищенко Н.І.

     А для кращої та безболісної адаптації дітей до школи на початку заняття було проведено ранкову зустріч, на якій малюки знайомились, давали інтерв’ю про себе та свою родину, зі смайликів створювали «коло настрою». Діти залюбки грали в ігри-руханки.

      Так, як  основною  новацією  НУШ є  інтегративний  підхід,  завдяки якому в учня складатиметься цілісна картина навколишнього світу, то вчителі теж працюють з майбутніми першокласниками за технологією інтегрованого навчання.  В цікавій формі були організовані різні види робіт з   розвитку зв’язного мовлення, робота з дитячою книгою, вікторини та дидактичні ігри на осінню тематику. Діти залюбки виготовляли їжачка з природного матеріалу.

   

Лекторій для батьків

     Паралельно працює лекторій для батьків майбутніх першокласників. Заступник директора з навчально-виховної роботи Коркушко Ірина Миколаївна  ознайомила батьків з  питаннями  організації освітнього процесу для дітей першого класу в умовах НУШ, зупинилася  на деяких питаннях, які стосуються підготовчих занять, ознайомила  з програмою та планом, за яким будуть працювати як діти, так і батьки,  з умовами та правилами прийому до ОЗО «Овруцька гімназія ім. Малишка».

    Наголосила, що  головне завдання вчителів початкової школи Опорного закладу освіти «Овруцька гімназія імені Андрія Малишка» у тому, щоб школа стала для дітей школою радості, а для батьків – школою спокою. Познайомила присутніх з перспективами нашого закладу, який вирізняється інноваційним підходом до освітної діяльності,  розповіла про  традиції шкільного життя, а також спрямувала батьків на плідну співпрацю.

    Ірина Миколаївна познайомила батьків майбутніх першокласників з принципами НУШ, з тим, що ж зміниться у шкільному житті майбутнього учня. У своєму виступі підкреслила, що Концепція «Нової української школи» передбачає докорінне перезавантаження шкільної освіти, спрямоване на формування успішного, ініціативного, громадсько-активного учня, що ми відходимо від школи, де дають знання, а йдемо до школи, де формують компетентності. Розповіла, що в НУШ запроваджується формувальне оцінювання, а отже, оцінки учнів слугуватимуть для аналізу здібностей і носитимуть рекомендаційний характер: «Оцінка – як рекомендація, а не як покарання».

      Наголосила, що допомогти дитині стати учнем   маємо ми – дорослі, і  що до цих серйозних змін  необхідно дитину вчасно підготувати. Надала деякі рекомендації «Як підготувати дитину до школи» та ознайомила з критеріями підготовленості дитини до школи.

      Для реалізації принципу наступності між дошкільною та шкільною освітою, вчителі ОЗО «Овруцька гімназія ім. Малишка» були запрошені 27 вересня 2018 року на батьківські збори в дошкільний навчальний заклад №5 та 25 жовтня  2018 року в  дошкільний навчальний заклад №4.  Відбулася цікава та змістовна розмова між батьками дітей старших груп, які вже у вересні 2019 року підуть до перших класів Нової української школи та вчителями,  які незабаром зустрінуть першачків у школі: Сарнавською Ольгою Василівною, Кобилинською Оленою Петрівною та  Онищенко Наталією Іванівною.  Вчителі ознайомили батьків з режимом роботи ОЗО, надали поради щодо адаптації дітей у 1 класі.  Також педагоги  зупинилися на ключових моментах реформи й основних аспектах  Нової української школи, розповіли про принципи організації навчання в НУШ: проведення ранкових зустрічей, організацію інтегрованого навчання, облаштування освітнього середовища в класі тощо. Батьківські збори пройшли цікаво та змістовно. Батьки  висловили подяку за отриману інформацію, за поради щодо підготовки дітей до школи.