Опорний заклад освіти "Овруцька гімназія імені Андрія Малишка" Овруцької міської ради Житомирської області

Робота психологічної служби під час локдауну

«Карантин. Паніка. Спокій»

Карантин – хороший період для самовивчення, самодослідження, самопізнання, самоаналізу. Здавалося б, незручний, некомфортний час. Але якщо сприйняти його по-іншому, перерамкувати його, то знайдемо багато позитиву. Ми можемо зробити стільки хороших справ, на які нам просто не вистачало ні часу, ні мотивації в минулому, а тут випала така нагода. Так це явище перейде від негативу в позитив. Тоді карантин стане не мукою із обмеженнями, а можливістю для творчості, розумової та фізичної активності.

5 основних порад, дотримання яких допоможе без паніки провести карантин:

1.Контролювати потік інформації.

Потрібно контролювати потік інформації, щоб не спровокувати перенасичення. Варто критично ставитися до повідомлень ЗМІ, оскільки шквал негативних відомостей формує негативний емоційний фон. Водночас не можна нехтувати інформацією. Часто в ЗМІ можна знайти рекомендації спеціалістів. Потрібно мінімізувати рівень інформаційного сприйняття через ЗМІ.

2.Знайти зону комфорту. 

Дуже важливо знайти для себе зону комфорту. Це може бути кухня, ванна, будь-яка кімната, де почуваєш себе комфортно. Така локація вдома стане місцем найпродуктивнішої роботи.

3.Прибирати.

Найкращий спосіб відволіктися від негативних думок і страху перед хворобою – зайнятися прибиранням. Це дозволить забути про негативні новини, трохи відволіктися та з користю провести час.

4.Знайти нове хобі.

Спробуйте озирнутись і помітити те, чого не бачили раніше. Карантин – нагода знайти нове хобі, відчути, чим варто зайнятися. Спробуйте відшукати у собі те, чого раніше не могли розкрити: малюйте, фотографуйте, пишіть вірші, робіть щось власноруч. Для натхнення та переосмислення себе читайте книжки, дивіться фільми, перегляньте старий фотоальбом. Ми робимо багато фотознімків і дуже рідко дивимося світлини, зроблені кілька років тому!

5.Відмовитися від інтернету.

Спробуйте побути без інтернету. Хоча б день. Вивчіть себе. Що ви відчуватимете без мережі, про що будете думати тощо.

 

 

Що таке щастя?

   Ключ до щастя – це здатність приймати те, що змінити неможливо, і зберігати баланс між складними і простими аспектами в житті, вважають психологи. Крім того, щастя не повинно бути самоціллю.

Фахівці стверджують, що кожна людина сама вибирає, бути йому щасливим, чи ні.

   Щастя це якийсь привид, який так хочеться спіймати і володіти ним, але в той же час розумієш, що воно не вічне. Люди ганяються за щастям, не розуміючи що таке щастя для них. Просто слово, просто почуття, просто хвилини, години, дні, вічність. Немає нічого важчого, ніж визначити, що таке щастя. Одні з нас називають щастям короткостроковий, але дуже інтенсивний стан блаженства, інші – стабільне відчуття благополуччя. Інші бачать щастя як володіння чимось важливим або як особливе відчуття, яке не залежить від об’єктивних підстав.

   Для визначення рівня  Вашого щастя Вам пропонується пройти онлайн – тест  за даним посиланням . Проходьте тест і йдіть назустріч своєму щастю.

https://onlinetestpad.com/ua/test/148561-viznachennya-r%D1%96vnya-shhastya

   

Кажуть, нема лиха без добра. І дійсно, свідомі городяни, які дотримуються правил карантину, мають гарний шанс, побути в колі сім’ї, підтягнути домашні справи та навчитись чомусь новому. І якщо за ці місяці  ви вже багато чого спробували, думаю, наша ідея зайвою не буде. Тож давайте подивимося на карантин як на час для творчості та креативу . Як вам навчитися малювати за допомогою фену для волосся? Героїня сюжету Юлія Саніна готова поділитися з вами секретами.  

https://www.youtube.com/watch?v=SP7yICIesvU&t=84s- 

 

 

 

 

 

Мета та завдання діяльності психологічної служби під час карантину

Як потурбуватися про психічне здоров’я у тривожні часи