НВК "Овруцька гімназія імені
А. Малишка - ЗОШ І ступеня"

З історії нашого НВК

Овруцький НВК розпочала своє існування, як середня школа в 1935 році.

Приміщення будували для госпіталю. Але в зв'язку з тим, що в Овручі було розміщено військовий гарнізон, виникла потреба у відкритті російськомовної школи для навчання дітей військовослужбовців. Так розпочала свій історичний шлях школа №2. Місцеві жителі її ще називали „військовою школою". В ній були відкриті всі класи з першого по десятий. В 1936 році відбувся перший випуск 60 учнів.

З 1939 року в приміщенні школи розміщувався військовий госпіталь, а дітей переводять в школу № 3 з українською мовою навчання.

В період фашистської окупації (1941-1943р.р.) тут розмістився німецький військовий госпіталь.

Відновила свою роботу школа №2 після визволення міста від окупації в листопаді 1943 року.

Довгий час учні навчалися в дві зміни. Лише після добудови в 1993 році нового корпусу розпочалося однозмінне навчання.

За період існування школи її закінчили понад 5000 вихованців. Серед її випускників майже 1000 військовослужбовців; є юристи, лікарі, педагоги та інші. Серед випускників школи багато відомих в Україні людей, державних діячів. В свій час в середній школі №2 навчалися бувший міністр оборони, а нині народний депутат України Кузьмук О.І., начальник управління прикордонного контролю та реєстрації України Антонюк В.Г.

В різні часи директорами школи були: Дячук З.О.,  Гендельман А.І., Онуфрієв М.С., Сезоненко В.Ф., Стоцький М.О., Войтевич М.Ф. Коновальчук М.П., Антонюк Г.З., Волик Н.Г.. З 2014 року заклад очолює Залізко І.О.

«Навчально-виховний комплекс «Овруцька гімназія імені Андрія Малишка – загальноосвітня школа І ступеня Овруцького району Житомирської області»»,  створена Овруцькою районною державною адміністраціє (розпорядження голови районної державної адміністрації від 03.03.2003 № 68 «Про організацію роботи загальноосвітніх шкіл та створення освітніх закладів нового типу в 2003-2007 роках»)

НВК сьогодні

Сьогодні наш НВК – один з кращих навчальних закладів області.

У нашому закладі ми передусім прагнемо створити таке середовище, де формується нова людина як творча особистість.

Навчально-виховний процес НВК базується на засадах особистісно орієнтованого навчання і враховує індивідуальні особливості й освітні запити учнів.

Створення творчого середовища в НВК відповідає потребам педагогічного колективу та інтересам учнів.

Уся навчальна, наукова, виховна робота педагогічного колективу спрямована на формування творчої особистості відповідно до концепції розвитку закладу.

За 15 останніх років у школі навчалося майже 6000 учнів. За цей період із Золотою медаллю її закінчили 77, із Срібною медаллю – 32 випускники.

Учні є постійними учасниками і призерами обласних предметних олімпіад та учасниками Всеукраїнських олімпіад, конкурсів-захисту МАН.

У закладі працює гімназійне наукове товариство „Еліта", літературна студія «Живе слово», драматичний гурток, гурток інформатики «Komputer Land». На базі НВК діє група шкільного лісництва «Юні лісники», які щорічно беруть участь в обласному конкурсі «Збагатимо лісами рідну Житомирщину».

Доказом правильності нашої освітньої політики є те, що наші випускники з різних мікрорайонів міста приводять до нас своїх дітей, довіряючи нам найдорожче – своє майбутнє. І тому наша мета – бути місцем самореалізації та самовизначення особистості й створення умов для її повноцінного інтелектуального, фізичного й духовного розвитку.