З історії нашого навчального закладу

Овруцький ліцей розпочала своє існування, як середня школа в 1935 році.

Приміщення будували для госпіталю. Але в зв'язку з тим, що в Овручі було розміщено військовий гарнізон, виникла потреба у відкритті російськомовної школи для навчання дітей військовослужбовців. Так розпочала свій історичний шлях школа №2. Місцеві жителі її ще називали „військовою школою". В ній були відкриті всі класи з першого по десятий. В 1936 році відбувся перший випуск 60 учнів.

З 1939 року в приміщенні школи розміщувався військовий госпіталь, а дітей переводять в школу № 3 з українською мовою навчання.

В період фашистської окупації (1941-1943р.р.) тут розмістився німецький військовий госпіталь.

Відновила свою роботу школа №2 після визволення міста від окупації в листопаді 1943 року.

Довгий час учні навчалися в дві зміни. Лише після добудови в 1993 році нового корпусу розпочалося однозмінне навчання.

За період існування школи її закінчили понад 5000 вихованців. Серед її випускників майже 1000 військовослужбовців; є юристи, лікарі, педагоги та інші. Серед випускників школи багато відомих в Україні людей, державних діячів. В свій час в середній школі №2 навчалися бувший міністр оборони, а нині народний депутат України Кузьмук О.І., начальник управління прикордонного контролю та реєстрації України Антонюк В.Г.

В різні часи директорами школи були: Дячук З.О.,  Гендельман А.І., Онуфрієв М.С., Сезоненко В.Ф., Стоцький М.О., Войтевич М.Ф. Коновальчук М.П., Антонюк Г.З., Волик Н.Г.. З 2014 року заклад очолює Залізко І.О.

«Навчально-виховний комплекс «Овруцька гімназія імені Андрія Малишка – загальноосвітня школа І ступеня Овруцького району Житомирської області»»,  створена Овруцькою районною державною адміністраціє (розпорядження голови районної державної адміністрації від 03.03.2003 № 68 «Про організацію роботи загальноосвітніх шкіл та створення освітніх закладів нового типу в 2003-2007 роках»)

Рішенням 11 сесії VII скликання Овруцької міської ради від 23.05.2018 року № 542 навчально-виховний комплекс перейменовано на Опорний заклад освіти "Овруцька гімназія імені Андрія Малишка" Овруцької міської ради Житомирської області.

Рішення 13 сесії VIII скликання від  23.09.2021 року  № 838 Овруцької міської ради опорний заклад освіти перейменований на Овруцький ліцей імені Андрія Малишка Овруцької міської ради

Ліцей сьогодні

Сьогодні наш заклад – один з кращих навчальних закладів області.

У нашому закладі ми передусім прагнемо створити таке середовище, де формується нова людина як творча особистість.

Освітній процес освітного закладу базується на засадах особистісно орієнтованого навчання і враховує індивідуальні особливості й освітні запити учнів.

Створення творчого середовища  відповідає потребам педагогічного колективу та інтересам учнів.

Уся навчальна, наукова, виховна робота педагогічного колективу спрямована на формування творчої особистості відповідно до концепції розвитку закладу.

За 15 останніх років у школі навчалося майже 6000 учнів. За цей період із Золотою медаллю її закінчили 77, із Срібною медаллю – 32 випускники.

Учні є постійними учасниками і призерами обласних предметних олімпіад та учасниками Всеукраїнських олімпіад, конкурсів-захисту МАН.

У закладі працює гімназійне наукове товариство „Еліта", літературна студія «Живе слово», драматичний гурток, гурток інформатики «Komputer Land». На базі навчального закладудіє група шкільного лісництва «Юні лісники», які щорічно беруть участь в обласному конкурсі «Збагатимо лісами рідну Житомирщину».

Доказом правильності нашої освітньої політики є те, що наші випускники з різних мікрорайонів міста приводять до нас своїх дітей, довіряючи нам найдорожче – своє майбутнє. І тому наша мета – бути місцем самореалізації та самовизначення особистості й створення умов для її повноцінного інтелектуального, фізичного й духовного розвитку.